V. Šeškus prieš NKL finalo ketvertą: „Autoritetu nelaimėsi“ - Jonava Basketball Club
V. Šeškus prieš NKL finalo ketvertą: „Autoritetu nelaimėsi“
V. Šeškus prieš NKL finalo ketvertą: „Autoritetu nelaimėsi“
2021 Kov 29
Jonavos krepšinio klubas „CBet“ į Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) finalo ketvertą grįžta po penkerių metų pertraukos. Grįžta su tikslu laimėti ir iškovoti kelialapį į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Ekipos treneris Virginijus Šeškus pripažįsta – spaudimas milžiniškas, o favorito statusas pergalių neatneša. Viską reikia įrodyti aikštėje.

Pusfinalyje „CBet“ susikaus su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – komanda, kuri laimėjo keturis iš pastarųjų penkių NKL titulų ir į finalo ketvertą prasibrovė septintą kartą iš eilės.

Šį sezoną „CBet“ laimėjo abu tarpusavio mačus ir pasiekusi 24 pergales (24-4) tapo reguliaraus sezono nugalėtoja. „Sūduva-Mantinga“ (20-8) reguliariajame sezone liko ketvirta. Ketvirtfinalyje „CBet“ rezultatu 3:1 eliminavo „Šilutę“, marijampoliečiai 3:0 susitvarkė su „Gargždais“.

„Mums daug ir pasisekė šį sezoną. Pasisekė, kad Aurimas Urbonas atėjo, pasisekė, kad Darius Tarvydas neišvažiavo į kitą klubą, kad Kahlil Thomas galėjo grįžti, kad Edvinas Šeškus negavo kontrakto, – kalbėjo V. Šekus. Mes tikėjomės, kad būsime lyderiai reguliariajame sezone. Privalėjome būti pirmi, nors, turiu pasakyti, lengva nebuvo. Buvo, kai per mėnesį žaidėme keliolika rungtynių, bet buvo ir pertraukų visiškai be rungtynių. Žaidimo trūkumas buvo didžiausia problema. Žaidžiant su „Šilute“ matėsi, kad kreivė kritusi“.

V. Šeškus neslepia nesąs finalo ketverto formato šalininkas.

„Žinote, serijoje gali sau leisti ir kelis kartus paslysti, o finalo ketverte viską sprendžia vienerios rungtynės. Vienas atsititktinumas ir viso sezono darbas nueina perniek. Aišku, visiems vienodos sąlygos, bet tokia sistema nėra paranki komandoms favoritėms. Pavartykite NKL isotriją – turbūt nebuvo sezono, kad finalo ketverte nebūtų sensacijos“, – kalbėjo „CBet“ strategas.

„Aš suprantu, kad finalus nori ir TV parodyti, ir viskas turi gražiai atrodyti. NKL yra daug salių, iš kurių tiesiog negalima transliuoti. Ta pati Marijampolė turi turbūt blogiausią salę NKL, o komanda nuolat ketvertuke. Transliuoti iš jų salės finalines rungytnes būtų nekas lygos įvaizdžiui. Finalo ketvertas šią problemą padeda išspręsti“, – tęsė V. Šeškus.

„Bet parodykit, kiek čempionatų baigiasi ketvertukais. Taip, Eurolya, taurės – bet ten žaidi tik dėl titulo, nėra siekimo kažkur pakilti. O čia mes žaidžiame dėl išėjimo į stipresnį lygį. Sistema turi užtikrinti, kad tikrai išeitų stipriausia komanda. Sužaidi blogiausias rungtynes finalo ketverte, ir visas darbas, investicijos nueina perniek. Sportinio principo požiūriu tai neteisinga“.

V. Šeškus įsitikinęs, kad tai veikia ir žaidėjų galvas. „Manau, veikia. Pasikalbame apie tai. Žinote, didelė atsakomybė. Visi laukia iš Jonavos, visi šneka. Kai komanda išgarbinama, nėra gerai“.

„CBet“ komandoje – penki žaidėjai, kurių pelnomų taškų vidurkis yra dviženklis. Dar trys krepšininkai renka po daugiau nei 9 taškus. Paklaustas, ar visi auklėtiniai spėjo atsiskleisti sezono metu, V. Šeškus kalbėjo:

„Gal iš Laimono Kisieliaus daugiau norisi, nes turi didelę patirtį. Norisi iš visų, bet mes esame tokia komanda, kad negalime proteguoti vieno žaidėjo. Žinote, visi, kas žaidžia NKL, nori pasigerinti statistiką, ir tai yra problema. Viso sezono metu kartojau, kad, jei tapsite čempionais, visi supras, kad žaidėte kaip komanda ir kad kiekvieno indėlis yra svarbus, kad ir kokia statistika būtų. Bet šitas dalykas mums sunkus, nes iš kai kurių žaidėjų jaučiasi, kad nori daugiau taškelių“.

Ketvirtfinalio serijoje su „Šilute“ komanda kiek buksavo, bet, pasak trenerio, ne dėl jaudulio: „Nemanau, kad dėl jaudulio. Na, žinoma, šioks toks jaudulys buvo. Kaip kitaip? Visi supranta, kad visi moka žaisti krepšinį. Pažiūrėkite, „Žalgiris“ irgi, būna, su „Dzūkija“ vargsta“.

„Didžiausia šio sezono mūsų problema – kad du mėnesius neturėjome normalaus krepšinio. O grįžę patekdavome į rungynių maratoną, kuriame treniruočių proceso iš esmės nelikdavo. Aišku, „Šilutė“ pasirinko rizikų taktiką ir ji pasiteisino, nes mes nepataikėme, bet į ketvirtfinalį ėjome kiek išsibalansavę. Buvo nelengva, bet ta kova, tas sparingas mums buvo reikalingas“.

Tačiau nuo ketvirtfinalio iki finalo ketverto – vėl kone dviejų savaičių pertrauka. „Tik pajutome žaidimą ir vėl dvi savaites ilsimės. Neslėpsiu, pikta, kad sezono kulminacija, o „Vytis“ išvažiuoja į komercinį 3x3 turnyrą, ir dar mūsų Darių Tarvydą pasiima. Absoliučiai nesuvokiama, kaip gali vykti tokie dalykai. Ruošiamės finalo ketvertui, o pagrindinis mūsų žaidėjas išvyksta į kitą pasaulio kraštą“, – piktinosi V. Šeškus.

„D. Tarvydas dabar, po reguliaraus sezono, turėjo šiokį tokį nuosmukutį. Ir treniruotėse jautėsi jo nuovargis, bet grįžinėjo į formą. Žiūrėsime, koks grįš iš Dohos, nes ir kelionė ilga, ir krūvis papildomas”.

Paklaustas apie „Sūduvą-Mantingą“, su kuria „CBet“ kausis pusfinalio mače, treneris išskyrė lygią varžovų sudėtį: „Tai turbūt vienintelė komanda lygoje, kuri turi 10 lygiaverčių žaidėjų. Kitose komandose yra trys keturi lyderiai, pas mus – septyni aštuoni. „Sūduva“ turi labai subalansuotą sudėtį. Realiai jie viską turi – fiziškumą, metikus, viską. Autoritetu nelaimėsi, reikės žaisti“.


Video


Rėmėjai

Generalinis rėmėjas

cbet

Pagrindinis rėmėjas

Jonava

Didieji rėmėjai

Rėmėjai

Komunikacijos partneris

Sporto zona