„Gargždai“ kurstė intrigą, bet T. Delininkaitis nuvedė į pergalę - Jonava Basketball Club
„Gargždai“ kurstė intrigą, bet T. Delininkaitis nuvedė į pergalę
2021 Vas 06
Banguotose Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) rungtynėse Jonavos „CBet“ (19-2) išbarstė 25 taškų persvarą, bet vedama Tomo Delininkaičio įveikė „Gargždus“ (16-9) – 99:86 (26:24, 32:12, 11:26, 30:24).

Mantas Ruikis, sužaidus minutę, pataikė savo pirmąjį tritaškį, ir tai buvo pirmas bei paskutinis kartas rungtynėse, „Gargždams“ esant priekyje (2:3). Pirmiausia darbo ėmėsi Kahlilas Thomas ir Laimonas Kisielius, o netrukus į taškų rinkimo karuselę (17:10) įsisuko ir kiti „CBet“ žaidėjai.

„Gargždai“ pirmo kėlinio pabaigoje pataikė du tritaškius ir sumažino skirtumą (26:24), per kovinį atstumą išlikdami ir antrajame kėlinyje. Tolimi metimai (8/13) leido gargždiškiams išlyginti rezultatą (32:32).

Vis dėlto ketvirčio antroje pusėje „CBet“ spurtavo 19:2 ir ilsėtis išėjo pirmaudama 58:36.

Jonavos krepšininkai per pirmąsias 20 minučių suklydo vos 4 kartus. K. Thomas dar iki pertraukos savo sąskaitoje turėjo 15 taškų, L. Kisielius – 12, Liamas O’Reilly – 10.

Trečią kėlinį „CBet“ pradėjo pasiekdama rekordinę persvarą (63:38), tačiau „Gargždai“ neketino nuleisti rankų. Ypač Mantas Ruikis. Svečiai grąžino intrigą į rungtynes.

Greitai surinkdama keturias komandines pražangas ir pralaimėdama kovas po savo krepšiu „CBet“ išbarstė persvarą. Po svečių spurto 11:0 Virginijus Šeškus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (63:49).

Įsibėgėjęs M. Ruikis pataikė du tritaškius iš eilės ir iš „CBet“ persvaros teliko 10 taškų (67:57). Avantiūriškas Ernesto Bružo tritaškis dar nukirpo skirtumą – 67:60. Po trijų kėlinių „CBet“ liko priekyje 69:62.

„Gargždų“ taikikliai ketvirtojo kėlinio pradžioje kiek nusimušė, bet „CBet“ ekipai užpulti  taip pat ne visuomet sekėsi (75:66). Dar vienas E. Bružo tritaškis laikė intrigą maksimaliai įkaitusią (75:69).

E. Bružas su atakos sirena įsmeigė eilinį tritaškį (80:76), tačiau netrukus prasižengė penktą kartą prieš taip pat taikliai iš toli atakavusį Tomą Delininkaitį. T. Delininkaitis pelnė 7 taškus iš eilės, bet „Gargždai“ toliau kvėpavo į nugarą (84:80).

Vis dėlto T. Delininkaitis toliau žaidė šaltakraujiškai ir nuvedė „CBet“ iki pergalės.

Ignas Labutis įsūdė tritaškį po T. Delininkaičio perdavimo (87:80), netrukus tą patį padarė ir pats T. Delininkaitis, sėkmingai išlindęs iš už K. Thomo užtvaros (90:82).

Kitus keturis „CBet“ taškus taip pat pelnė T. Delininkaitis (94:84).

Rungtynes užbaigė penki iš eilės Aurimo Urbono taškai, padėję jam užfiksuoti dvigubą dublį ir užtikrinę „CBet“ pergalę rezulatu 99:86.

Taip Jonavos klubas nutraukė penkių pralaimėjimų „Gargždams“ seriją.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs T. Delininkaitis per 21 minutę įmetė 17 taškų (1/1 dvit., 4/7 trit., 3/3 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

„CBet“: Tomas Delininkaitis 17 (4/7 trit.), Kahlilas Thomasas 15 (6/13 dvit.), Laimonas Kisielius 14 (21 naud. bal.), Liamas O'reilly 12, Gediminas Žalalis ir Aurimas Urbonas (12 rez. perd., 24 naud. bal.) po 10.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 28 (6/12 trit., 23 naud. bal.), Ernestas Bružas 22 (21 naud. bal.), Eimantas Žilius 16 (9 atk. kam., 24 naud. bal.), Deividas Anužis 10 (7 rez. perd.).