„CBet“ puolimo nesustabdė ir jaunieji žalgiriečiai - Jonava Basketball Club
„CBet“ puolimo nesustabdė ir jaunieji žalgiriečiai
2021 Vas 02
Didžiąją rungtynių dalį Kauno „Žalgiris-2“ (17-8) kvėpavo „CBet“ (17-2) komandai į nugarą, tačiau lemiamu metu jonaviečiai atitrūko ir laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) rungtynes 101:86 (20:21, 30:22, 24:24, 27:19).

Jaunieji žalgiriečiai rungtynes pradėjo pelnydami 6 taškus be atsako. Ir nors „CBet“ prarado du kamuolius greitose atakose, netrukus Darius Tarvydas išvedė jonaviečius į priekį (9:8). Kahlilas Thomas įkrovė iš viršaus po gudraus Tomo Delininikaičio perdavimo ir „Žalgiris-2“ paprašė minutės pertraukėlės (11:8).

Puolime atkovoti kamuoliai leido žalgiriečiams susigrąžinti persvarą. T. Delininkaitis ir Ignas Labutis atsakė tritaškiais (18:16), bet kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai (20:21).

Aurimas Urbonas pelnė 5 taškus iš eilės, „išrašė“ du perdavimus Gediminui Žalaliui bei D. Tarvydui ir rezultatas šoktelėjo iki 29:24. Tiesa, netrukus Laimonas Kisielius užsidirbo trečią asmeninę pražangą.

Po D. Tarvydo tritaškio – 36:30. „CBet“ lyderis dirbo ir gynyboje – bloku „pavaišino“ vienas prieš vieną mėginusį žaisti varžovą. K. Thomas pelnė du taškus su pražanga ir persvara padidėjo iki 40:32.

Labiau pabėgti į priekį „Žalgiris-2“ neleido. Paulius Murauskas pataikė iš toli, o Radvilas Kneižys pelnė 5 taškus iš eilės. Kėlinio pabaigoje žybtelėjo „CBet“ naujokas Liamas O‘Reilly.

Jau pirmuoju bandymu įsūdė tritaškį, per kelias minutes atliko tris rezultatyvius perdavimus ir ilsėtis komandos išėjo jonaviečiams pirmaujant 50:43.

Per pirmuosius du kėlinius „CBet“ atliko net 20 rezultatyvių perdavimų, o tritaškius svečiams pelnė net šeši skirtingi žaidėjai (6/10). D. Tarvydas su 9 taškais buvo rezultatyviausias „CBet“ gretose.

T. Delininkaičio tritaškis pakėlė „CBet“ persvarą iki dviženklės (57:45). Įsisiūbavusiose taškų lenktynėse (67:53) „Žalgiris-2“ gelbėjosi tolimais metimais ir sumžino skirtumą iki 8 taškų (69:61).

Kėlinio pabaigoje „CBet“ neišvengė klaidų, o jaunieji žalgiriečiai pataikė dar kelis tritaškius. Per šį ketvirtį jie realizavo septynis tolimus metimus, tačiau „CBet“ išliko priekyje 74:67.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui R. Kneižys įspūdingai „išmaudė“ K. Thomą vienas prieš vieną, tačiau į tai „CBet“ atsakė tikra taškų kruša. Kamuolį perėmęs D. Tarvydas pabėgo į priekį ir įkrovė iš viršaus, priversdamas Arvydą Gronskį prašyti minutės pertraukėlės. „CBet“ spurtavo 9:0 (83:69).

Vis dėlto „Žalgiris-2“ rankų nenuleido. Pataikė tritaškį, pridėjo du taškus su pražanga ir jonaviečių pranašumas aptirpo iki septynių taškų (83:76).

T. Delininkaitis dviem tritaškiais atšaldė kauniečių entuziazmą (93:78).

E. Šeškus nenusileisdamas pataisė netikslų metimą ir likus trims minutėms „CBet“ nutolo 95:78. Pakilti į lemiamą šturmą „Žalgirio“ jaunimui nepavyko, „CBet“ laimėjo 101:86.

Vos kartą prametęs T. Delininkaitis (dvit. 3/3, trit. 4/5) ir K. Thomas buvo rezultatyviausi „CBet“ gretose – pelnė po 18 taškų. D. Tarvydas surinko 16.

NKL lygoje debiutavęs L. O‘Reilly per 15,5 min. pelnė 3 taškus, atliko 5 rez. perdavimus, nė karto nesuklydo, bet prasižengė 5 kartus.

„Žalgiris-2“: Giedrius Bergaudas 17, Paulius Murauskas 15 (4/8 trit., 5 kld.)., Karolis Babušis 12, Vitalijus Kozys 11 (9 atk. kam.), Radvilas Kneižys ir Justinas Ramanauskas (9 rez. perd.) – po 10.

„CBet“: Kahlilas Thomas ir Tomas Delininkaitis (4/5 trit.) – po 18, Darius Tarvydas 16, Aurimas Urbonas (7 rez. perd.), Ignas Labutis ir Gediminas Žalalis – po 10.