G. Žalalis – apie D. Tarvydo lyderystę, E. Šeškaus naudą bei pavojingiausius varžovus lygoje - Jonava Basketball Club
G. Žalalis – apie D. Tarvydo lyderystę, E. Šeškaus naudą bei pavojingiausius varžovus lygoje
G. Žalalis – apie D. Tarvydo lyderystę, E. Šeškaus naudą bei pavojingiausius varžovus lygoje
2021 Vas 02
Jonavos „CBet“ šį sezoną pradėjo kardinaliai pasikeitusi, o komandos komplektacijos darbai tęsėsi ir jau įsibėgėjus Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) kovoms. Vis dėlto naujai suburta komanda, pasak „CBet“ puolėjo Gedimino Žalalio, susilipdė labai sėkmingai.

NKL lygoje „CBet“ iškovojo 16 pergalių ir patyrė 2 pralaimėjimus, o prieš pat žaidėjų registracijos terminą pasipildė dar dviem žaidėjais – atakuojančiu gynėju Edvinu Šeškumi ir įžaidėju Liamu O‘Reilly.  

„Atmosfera komandoje neįtikėtinai gera, – sako G. Žalalis. Bet kokioje situacijoje vienas kitą palaikome, dažnai juokaujame ir rūbinėje, ir būdami aikštelėje, tad natūraliai ir susidaro labai jaukus klimatas. Daug skirtingų asmenybių, tačiau labai lengvai ir greitai vieni su kitais susigyvenome“.

E. Šeškus jau sužaidė pirmąsias rungtyne su „CBet“ marškinėliais – į „Erelių“ krepšį įmetė 20 taškų. G. Žalalis neabejoja, kad šio krepšininko indėlis bus labai svarus.

„Abu naujokai, pirmiausia, suteiks galimybę labiau rotuoti žaidėjus. Tai svarbu, nes artimiausias tris savaites mūsų laukia labai daug rungtynių. Edvinas, kaip perimetro žaidėjas, yra stiprus ir gan aukštas, todėl galės išnaudoti savo fizines savybes prieš tiesioginius oponentus. Taip pat ir gynyboje, manau, komandai pridės daugiau mobilumo“, – kalbėjo G. Žalalis.

205 cm ūgio G. Žalalis šį sezoną renka 10,6 taško ir atkovoja po 4,6 kamuolio.  Gruodį į Joniškio „Delikateso“ krepšį sumetęs 27 taškų krepšininkas  užfiksavo asmeninį rezultatyvumo NKL lygoje, kurioje yra sužaidęs  106 rungtynes, rekordą.

Be to, G. Žalalis yra vienas iš kelių žaidėjų lygoje, kuris, aikštėje praleisdamas daugiau nei po 20 minučių, klysta rečiau nei kartą per rungtynes (21,5 min., 0,9 kl).

Jei šią statistiką išlaikys, jis taps tik antruoju Jonavos klubo žaidėju per pastarąjį dešimtmetį, kuriam 20+ minučių ir mažiau nei 1 klaidos vidurkį pavyko išlaikyti viso sezono metu.  Justas Vazalis yra vienintelis, kuriam tai pavyko (2019-20 m., 33 rungt., 25,8 min., 0,9 kl.).

G. Žalalis penktos pozicijos grandį sudaro su iš „Šilutės“ į Jonavą atvykusiu Kahlilu Thomu, nors nė vienas nėra nominalus vidurio puolėjas. Gediminas sako, kad amerikietis į kolektyvą įsiliejo tiesgio puikiai.

„Aš pats nesu vidurio puolėjas, ne savo pozicijoje žaidžiu. Esu labiau ketvirtas numeris, bet nuo pat sezono – pradžios žaidžiu vidurio puolėju, tai pripratau. Dabar Kahlilas labai padeda.  Jis labai smagus vaikinas, šiltas žmogus, todėl nuo pat pirmų minučių lengvai pritapo prie komandos.

Už aikštės ribų bendrą kalbą nebuvo sunku rasti, o aikštelėje tai yra procesas. Viskas po truputį. Vienos rungtynės pavyksta geriau, kitos – prasčiau. Tai – normalu, juolab, kad mes visi sunkiai į ritmą įeiname po visų pertraukų“, – kalbėjo G. Žalalis.

Rinkdamas po 19,0 taško Darius Tarvydas yra rezultatyviausias žaidėjas NKL lygoje ir jo lyderystė, pasak G. Žalalio, „CBet“ komandai svarbi, tačiau dar svarbesnė – komandinė vienybė.

„Darius – labai geras žaidėjas, mūsų lyderis, bet nenorėčiau jį vieną išskirti. Mūsų komandoje daug patyrusių, aukšto lygio žaidėjų, galinčių patempti komandą. Darius puikiai atlieka lyderio vaidmenį, svarbiais momentais juo pasitikime 100 proc., bet nesame vieno žmogaus komanda. Esame kaip kumštis, ir bet kuris žaidėjas gali iššauti, patempti bei nulemti rugntynių pabaigą“, – teigia G. Žalalis.

Paklaustas, kurias šio sezono NKL komandas laiko pavojingiausiomis ar neparankiausiomis „CBet“ ekipai, G. Žalalis išskiria dvi komandas.

„Apie „Gargždus“ ir „Žalgirį-2“ sunku kažką sakyti, nes dar neteko su jais žaisti. Kaip mums neparankius ar pavojingus, tikrai galiu išskirti „Telšius“. Ypač pirmose rungtynėse Jonavoje pasijautė jų fiziškumas ir geras tarpusavio supratimas. Tikrai nebuvo lengva žaisti su jais. 

Ir ko gero „Sūduvą-Mantingą“ išskirčiau kaip rimčiausius varžovus. Ši komanda kiekvienais metais būna favoritė. Kai žaidėjai žaidžia metai iš metų, vienas kitą gerai pažįsta, žino vienas kito stipriąsias ir silpnasias puses, sugeba tas stipriąsias puses išnaudoti, o silpnąsias paslėpti. Tokios komandos yra pavojingiausios“.

„CBet“ šią savaitę žais net trejas rungtynes. Antradienį Kaune susitiks su „Žalgirio“ dubleriais, ketvirtadienį namuose – su Palangos „Kuršiais“, šeštadienį taip pat namuose – su „Gargždais“.


Rėmėjai

Generalinis rėmėjas

cbet

Pagrindinis rėmėjas

Jonava

Didieji rėmėjai

Rėmėjai

Komunikacijos partneris

Sporto zona