Įdomioji statistika: tarp lygos geriausiųjų – I. Labutis ir G. Žalalis - Jonava Basketball Club
Įdomioji statistika: tarp lygos geriausiųjų – I. Labutis ir G. Žalalis
Įdomioji statistika: tarp lygos geriausiųjų – I. Labutis ir G. Žalalis
2021 Sau 29
Du Jonavos „CBet“ komandos žaidėjai pagal tam tikrus statistinius rodiklius patenka į išskirtinę Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) žaidėjų grupę, kurioje – vos keturi krepšininkai.

NKL lygoje šį sezoną yra tik keturi žaidėjai, kurie būtų sužaidę bent 15 rungtynių ir kurie aikštėje praleisdami vidutiniškai po 20 arba daugiau minučių suklysta mažiau nei po 1 kartą per rungtynes (klaidų vidurkis nesiekia 1,0 apvalinant).

Du iš tų žaidėjų rungtyniauja Jonavos  „CBet“ gretose. Tai – Ignas Labutis ir Gediminas Žalalis. Kiti du – Nedas Kancleris iš Joniškio „Delikateso“ ir Šarūnas Vingelis iš Šakių „Vyčio“.

Į „klubą“ būtų galima įtraukti ir Gabrielį Kingą iš „Šilutės“ bei Marijų Užupį iš „Vyčio“, bet jie yra sužaidę mažiau. G. Kingas apskritai jau paliko NKL, o M. Užupis patyrė sunkią traumą.

NKL žaidėjai, žaidžiantys po 20+ minučių ir klystantys rečiau nei po 1 kartą per rungtynes:

  • Šarūnas Vingelis („Vytis“): 18 rungt., 26,6 min., 0,6 kl.
  • Nedas Kancleris („Delikatesas“): 18 rungt., 24,4 min., 0,8 kl.
  • Marijus Užupis („Vytis“): 8 rungt., 23,8 min., 0,8 kl.
  • Gediminas Žalalis („CBet“): 17 rungt., 21,9 min., 0,9 kl.
  • Gabrielis Kingas („Šilutė“): 12 rungt., 21,1 min., 0,9 kl.
  • Ignas Labutis („CBet“): 16 rungt., 20,9 min., 0,9 kl.

20-metis N. Kancleris šioje kompanijoje išsiskiria tuo, kad yra gerokai jaunesnis už kitus.

Beje, Justas Vazalis yra vienintelis Jonavos klubo žaidėjas per pastarąjį dešimtmetį, kuris 20+ minučių ir mažiau nei 1 klaidos vidurkį išlaikė viso sezono metu (2019-20 m. sezonas, 33 rungt., 25,8 min., 0,9 kl.).

Verta išskirti dar vieną žaidėjų trejetą, į kurį patenka ir Ignas Labutis. Gruodį Ignas sužaidė net penkis mačus iš eilės, kaskart aikštėje praleisdamas 20+ minučių, bet nesuklysdamas nė karto! Iš viso tai buvo 136 min. ir 52 sek. (2,3 val.) gryno žaidimo be klaidų serija!

Šį sezoną NKL yra tik trys žaidėjai, kurie sugebėjo be klaidų sužaisti penkis mačus iš eilės, aikštėje vidutiniškai praleisdami bent po 20 minučių. Be I. Labučio, tai pavyko tik Šarūnui Vingeliui („Vytis“) ir Modestui Kumpiui iš „Gargždų“.

Š. Vingeliui pavyko netgi daugiau – be klaidų sužaisti septynis mačus iš eilės, aikštėje vidutiniškai praleidžiant po 27,6 min. Kita vertus, I. Labutis vienintelis, kuris kiekviename iš tų penkių mačų žaidė 20 arba daugiau minučių.

Nuo lapkričio pabaigos iki gruodžio pabaigos Š. Vingelis užfiksavo išties įspūdingą beveik 215-ikos žaidimo minučių seriją (3,6 val.) neprarandant nė vieno kamuolio. I. Labučiui priklauso antras rezultatas lygoje.

Ilgiausios žaidimo be klaidų atkarpos šiame NKL sezone:

  • Šarūnas Vingelis („Vytis“): 214 min. ir 53 sek. (apėmė 9 mačus)
  • Ignas Labutis („CBet“): 136 min. ir 52 sek. (apėmė 7 mačus)
  • Modestas Kumpys („Gargždai“): 134 min. ir 02 sek. (apėmė 7 mačus)


Rėmėjai

Generalinis rėmėjas

cbet

Pagrindinis rėmėjas

Jonava

Didieji rėmėjai

Rėmėjai

Komunikacijos partneris

Sporto zona