R. Kurilionokas apie krepšinį COVID-19 akivaizdoje: „Dabar kiekviena pergalė aukso vertės“ - Jonava Basketball Club
R. Kurilionokas apie krepšinį COVID-19 akivaizdoje: „Dabar kiekviena pergalė aukso vertės“
R. Kurilionokas apie krepšinį COVID-19 akivaizdoje: „Dabar kiekviena pergalė aukso vertės“
2020 Lap 03
Renatas Kurilionokas vos prasidėjus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui turėjo pavaduoti Virginijų Šeškų vyriausiojo Jonavos „CBet“ trenerio pareigose. 31-erių treneris sako, kad pergalių serijoje esantys jonaviečiai dar turi daug erdvės gerinti žaidimą, ir pabrėžia: net ir ankstyvoje sezono stadijoje kiekvienos pergalės vertė yra milžiniška.

Saviizoliacijoje buvęs V. Šeškus grįžo prie „CBet“ vairo savaitgalio rungtynėse su Vilniaus „Perlu-Energija“ ir pratęsė komandos pergalių seriją iki keturių. Tik pirmojo turo rungtynėse Šilutėje suklupę jonaviečiai (4-1) turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą, nusileisdami Šakių „Vyčio“ krepšininkams.

„Žaidimas gali būti geresnis, niuansų, kuriuos galima tvarkyti, visuomet yra, ypač sezono pradžioje. Be abejo, labai jaučiasi, kad buvo ilgesnė pertrauka. „Vytis“ vasarą dalyvavo 3x3 turnyruose, todėl jų žaidėjai yra geros formos, mes – lipame į viršų“, – sako R. Kurilionokas.

Jis pripažįsta, kad barstyti taškus šį sezoną, kurį gali pakoreguoti COVID-19 pandemija, favoritams itin rizikinga. „Kiekvienoms rungtynėms reikia ruoštis, lyg jos būtų aukso vertės, nes nežinai, ar nebus nutrauktas sezonas. Visi kalba apie finalo ketvertą, tačiau jo gali ir nebūti. Finalo ketvertą žaidžiame dabar – kiekviename mače, kuris gali lemti labai daug“ , – teigia R. Kurilionokas.

„Finalo ketvertas dabar mažiausiai rūpi. Dabar didžiausias dėmesys – kiekvienoms artimiausioms rungtynėms“, – priduria V. Šeškaus asistentas.

Galingai sezoną pradėjo Darius Tarvydas – „CBet“ komandai rinkdamas po 18,2 taško jis yra trečias rezultatyviausias lygos žaidėjas. D. Tarvydas vasarą taip pat dalyvavo 3x3 turnyruose, todėl sportine forma, pasak R. Kurilionoko, šiuo metu išties išsiskiria komandoje.

„Įsižais ir Laimonas Kisielius (8,8 tšk.), o Tomo Delininkaičio (13,2 tšk.) patirtis leidžia reguliuoti apsukas ir didžiausią pavarą jungti tuomet, kai labiausiai to reikia“, – sako treneris.

Komandą paliko ir į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) persikėlė vidurio puolėjas Giedrius Staniulis, per keturis mačus užfiksavęs 17,5 taško vidurkį. Pasak R. Kurilionoko, „CBet“ atsargiai renkasi jam pamainą.

„Nenorime imti bet ko. Mes kalbame apie finalo ketverto kalibro komandą, todėl ir naujokai turi būti tokie, kurie padėtų tai pasiekti. Tikiuosi, sirgaliai, kurie seka komandos žaidimą, tai supranta ir bus patenkinti naujokais. Ieškome vidurio puolėjo, kuris pakeistų, G. Staniulį, ir įžaidėjo“.

Paklaustas, į kuriuos mažiau žinomus „CBet“ krepšininkus rekomenduotų atkreipti krepšinio gerbėjų dėmesį, R. Kurilionokas beda į dvi pavardes. „Nojus Pankratjevas (6,6 tšk) turi visus krepšininkui reikalingus duomenis, kūną, mąstymą. Ir trenerio pasitikėjimą. Bus įdomu stebėti jo tobulėjimą ir tai, iki kokio lygio jam pavyks išaugti. Redas Jakubauskas (2,6 tšk.) – taip pat įdomus žaidėjas. Gal neturi viso to duomenų komplekso, mąstymas aikštėje nėra toks stiprus, bet pasižymi išskirtiniu noru, užsidegimu. Ir taip pat turi trenerio pasitikėjimą, todėl ir atviras galimybes augti“.

R.Kurilionokas sako, kad skirtingų kartų žaidėjai rūbinėje randa bendrą kalbą, o jei ir kiltų viena kita žiežirba – komanda nesugriūtų. „Kai įeinu į rūbinę, nepastebiu jokių konfliktų, tik sutarimą. Bet jei ir būtų kažkas – kartais kolektyve ir dūmų reikia“, – šypteli treneris.

Pačiam R. Kurilionokui sezonas Jonavoje – debiutinis. Pastaruosius kelis sezonus jis darbavosi Kazachstane – „Astana“ klubo ir Kazachstano nacionalinės rinktinės trenerių štabe, įskaitant vyriausiojo trenerio pareigas.

„Svarbu suprasti vyriausiojo trenerio idėjas, kurias nori realizuoti aikštelėje. Ir sugebėti prisidėti prie to realizavimo. Kai tai pavyksta, būna sutarimas“, – apie darbą su V. Šeškumi sako R. Kurilionokas.

„Mūsų požiūris į krepšinį, treniravimo stilius gana panašus, bet tai ko gero tiesiog lietuvių krepšinio mokyklos bruožai išlenda. Lietuviams treneriams, manau, iš esmės nėra sunku vienam kitą suprasti“, – sako Kazachstane su specialistais iš Graikijos, Makedonijos ir Serbijos darbavęsis V. Šeškaus asistentas.

R.Kurilionokas sako į darbą Jonavoje nežiūrintis kaip į laikiną karjeros stotelę. „Trenerio darbas susijęs su jaunų žaidėjų ugdymu, su pačios komandos augimu, ilgalaikių tikslų siekimu – noriu Jonavoje prie to augimo prisidėti, todėl nemėgstu į kiekvieną savo darbą žiūrėti kaip į trumpalaikį projektą“.