Neužmirštama ketvirtfinalio serija – netikėtas jonaviečių triumfas penkerių rungtynių trileryje - Jonava Basketball Club
Neužmirštama ketvirtfinalio serija – netikėtas jonaviečių triumfas penkerių rungtynių trileryje
Neužmirštama ketvirtfinalio serija – netikėtas jonaviečių triumfas penkerių rungtynių trileryje
2018 Kov 23
„Jonavos“ klubas „Mezon“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamosiose varžybose žygiuoja 2015-2016 m. sezono ritmu. Tąsyk pirmajame etape jonaviečiai serijoje iki trijų pergalių 3:1 įveikė „Telšius“, o ketvirtfinalyje po fantastiškos kovos 3:2 palaužė favoritais laikytus „Vyčio“ žaidėjus.

Šiame sezone „Jonavos“ ekipa tokiu pat rezultatu serijoje kaip ir prieš dvejus metus įveikė „Telšių“ klubą – 3:1. Įdomu tai, jog tiek šiame, tiek 2015-2016 m. sezone telšiškiai turėjo namų pranašumą aštuntfinalyje. Dabar „Jonavos“ ketvirtfinalyje vėl laukia „Vytis“, bet pakartoti dvejų metų senumo sėkmę gali būti dar sunkiau.  2017-2018 m. NKL pirmenybėse „Vytis“ užtikrintai tapo reguliariojo sezono nugalėtoju, o komanda neslepia, jog jos tikslas – iškovoti lygos nugalėtojų titulą.

Vienas ilgiausiai „Jonavos“ klube rungtyniaujančių žaidėjų – Lukas Grabauskas dar iki dabar prisimena įspūdingą Šakių ir Jonavos klubų susidūrimą 2016 metų pavasarį.

„Į seriją su „Vyčiu“ tada važiavome kautis kaip ir kiekvienose rungtynėse. Serija buvo įtempta ir supratome, jog pajėgus varžovas iškart pasinaudotų mūsų neužtikrintumu, jeigu tik jį demonstruotumėme, – tinklalapiui „jsk.lt“ pasakojo L. Grabauskas. – Pirmajame serijos mače davėme gerą kovą nuo pat pirmos minutės. Esu tikras, kad gerokai išmušėme varžovus iš vėžių. Mes, savo ruožtu, įtampos nejautėme, nes nebuvome serijos favoritai. Viską reikėjo įrodyti aikštėje.“

Įspūdinga serija prasidėjo jonaviečių pergale Šakiuose (90:81). Namų pranašumą praradęs „Vytis“ greitai perėmė situaciją bei laimėjo antrąjį ketvirtfinalio mačą Jonavoje (67:60) bei trečiąsias serijos rungtynes Šakiuose (86:82). Po dviejų iš eilės laimėtų rungtynių „Vytis“ buvo atsidūręs tik per vieną žingsnį nuo bilieto į NKL finalo ketvertą Palangoje.

„Taip jau žaidėme – nesvarbu ar pirmaudavome 20 taškų skirtumu ar atsilikdavome tokiu skirtumu, būdavome vieningi kaip kumštis. Taip nutiko ir prieš ketvirtąsias serijos rungtynes – kovojome, griuvome ir sugebėjome išlyginti serijos rezultatą bei viską nukelti į penktąsias ketvirtfinalio rungtynes Šakiuose“, - kalbėjo L. Grabauskas.

Ketvirtąsias ketvirtfinalio rungtynes Jonavoje šeimininkai laimėjo viso labo dviejų taškų skirtumu (71:69). Ištraukę paskutinę galimybę pakovoti dėl bilieto į NKL finalo ketvertą jonaviečiai gausiai palaikomi savų sirgalių keliavo žaisti lemiamų rungtynių į Šakius.

2016 metų balandžio 12-ąją vykusios rungtynės būtų patikusios net išrankiausiam krepšinio gurmanui. Bekompromisė kova visoje serijoje tapo skiriamuoju lemiamos dvikovos ženklu – kova dėl kiekvieno kamuolio, didžiulė intriga ir paskutinių sekundžių įtampą.

Likus žaisti daugiau nei vieną minutę rungtynėse L. Grabauskas dvitaškiu išvedė svečius į priekį (71:70). „Vytis“ taškais neatsakė, o netrukus sekusioje chaotiškoje atakoje jonaviečiai nesulaukė palankaus sprendimo ir kamuolys, likus žaisti 22 sekundes atiteko „Vyčiui“. Kamuolys atsidūrė Igno Vaitkaus rankose. Visą sezoną Šakių klubą tempęs žaidėjas neklydo ir aštriu reidu pelnė du taškus (72:71).

Paskutiniam išpuoliui svečiai turėjo 7 sekundes. Kamuolį iš už šoninės linijos išmetęs L. Grabauskas jį perdavė T. Sebežiovui. Sudėtingas jonaviečio reidas į varžovų baudos aikštelę ir aukšta trajektorija paleistas kamuolys jau po akimirkos privertė susiimti už galvos dalį arenos žiūrovų – svečiai priekyje (73:72). Šis metimas ir ištempė jonaviečius į NKL finalo ketvertą.

„Smagu prisiminti tą seriją, tačiau gyventi prisiminimais negalime – mūsų laukia stipri šio sezono „Vyčio“ komanda. Kiekvienoje pozicijoje Šakių klubas turi stiprius krepšininkus. Jie mėgsta pulti greitai, gerai pataiko tritaškius metimus – atsipalaiduoti negalėsime nė minutei. Kitaip – stipriai nukentėsime. Serijoje viskas prasideda nuo nulio. Turėsime atiduoti visas savo jėgas. Tikiu savo komanda, tikiu, kad sulauksime ir stipraus sirgalių palaikymo, tai mums labai padeda“, - tvirtino L. Grabauskas.

Pirmosios ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp Šakių „Vyčio“ ir „Jonavos“ klubų vyks Šakiuose šį šeštadienį nuo 16 valandos.