„Jonavos-2“ vyr. treneris A. Kačenauskas: „Kovojame su visais“ - Jonava Basketball Club
„Jonavos-2“ vyr. treneris A. Kačenauskas: „Kovojame su visais“
„Jonavos-2“ vyr. treneris A. Kačenauskas: „Kovojame su visais“
2017 Lap 10
„Jonavos-2“ ekipa kol kas SIL-RKL pirmenybėse gyvena gana niūriomis nuotaikomis. Sužaidusi keturis mačus, ši komanda nėra iškovojusi nė vienos pergalės, o mažiausias pralaimėjimas buvo patirtas 20 taškų skirtumu.

Vis dėlto vyriausiasis „Jonavos-2“ komandos treneris Arūnas Kačenauskas nesureikšmina nesėkmingo sezono starto ir teigia, kad pagrindinis jo vadovaujamos komandos tikslas – kad jauni ekipos žaidėjai įgautų kuo daugiau patirties, užsigrūdintų vyrų krepšinyje ir skintų pergales ateityje.

Jūsų dėmesiui – RKL.lt interviu su „Jonavos-2“ ekipos vairininku.

- Treneri, komanda kol kas neturi nė vienos pergalės per keturis susitikimus. Ar tai žaidėjų neveikia kaip tam tikra demotyvacija?

- Tikrai ne. Viską žinojome dar prieš sezoną – kad žaisime A divizione, kad čia tikrai bus sunku. Buvome tam pasiruošę. Mūsų komanda praktiškai yra surinkta naujai. Iš praėjusio sezono liko tik trys žmonės, kiti žaidėjai yra naujokai. Dalis jų atėjo tuo metu, kai iš dalies tapo nereikalingi Kauno „LSU-Atleto“ komandai.

Šiandien esamas rezultatas yra dėsningas. Komanda kasdien turi gerinti savo susižaidimą. Turime puikią atmosferą komandoje, krepšininkai rodo didelį norą stengtis ir dabar su kiekvienomis rungtynėmis žaidimas teikia vis daugiau vilčių.

- Jauniems žaidėjams šiame sezone žaidimas prieš tokius žaidėjus kaip Vaidotas Pečiukas ar Simonas Serapinas iš Gargždų SC komandos – puiki patirtis?

- Be abejo. Žaisti prieš tokius patyrusius ir protingus žaidėjus kiekvienam yra didelė patirtis. Krepšininkams yra didžiulė nauda kovoti, stengtis prieš tokio lygio priešininkus. Jie yra protingi ir gudrūs žaidėjai ir prieš juos reikia žaisti su dviguba energija.

- Ar prieš sezoną nebuvo minčių, kad komanda žaistų ne A, o B divizione, kur jaunieji žaidėjai galėtų atkakliau kovoti dėl pergalių?

- Pagal pajėgumą esame B diviziono komanda, tačiau A divizione atsilaisvino vieta (pagal reglamentą į SIL-RKL A divizioną iš NKL turėjo iškristi pirmoji „Jonavos“ komanda, tačiau išimties tvarka ji liko NKL pirmenybėse – RKL.lt past.) ir nusprendėme žaisti čia. Tegu jaunimas kaunasi, kovoja. Žiūrime į priekį. Su tokiu žaidimu, kurį demonstruojame sezono pradžioje, kelias pergales tikrai turėtume iškovoti. Vis dėlto nuolat žaidžiame ir kaunamės visas 40 minučių, nepriklausomai nuo to, koks rezultatas dega švieslentėje ir prieš kokį varžovą žaidžiame. Tikrai nežengiame į aikštę tam, kad pralaimėtume.

- Sezono tikslas – kuo didesnės patirties įgavimas?

- Taip, kad žaidėjai įgautų patirties, ypač norime, kad patirties įgautų jaunieji Jonavos krepšininkai.

- Komandoje – ne vien jonaviečiai krepšininkai?

- Pusė komandos yra iš Kauno, pusė – iš Jonavos.

- Kokius komandos krepšininkus galite išskirti kaip lyderius arba tuos, su kuriais siejamos didžiausios viltys?

- Nepasakysiu nieko naujo, tai – Nojus Pankratjevas, jau žaidęs ir savo bendraamžių Lietuvos rinktinėje. Jo puikus partneris aikštėje – Marius Kazlauskas. Manau, kad jie turi galimybių kartu tobulėti ir po šio sezono jau galėsime kalbėti apie jų tolesnę patirtį vyrų krepšinyje.

- Šiandien žaidžiate prieš Kauno „LSU-Atleto“ komandą. Ką galite pasakyti apie būsimus varžovus?

- Su jais esame žaidę draugiškas rungtynes prieš sezono pradžią, buvome tik susirinkę, tad nenuostabu, kad pralaimėjome. Jie yra bėganti komanda, turinti pataikančių žaidėjų, gerą priekinę liniją ir kol kas demonstruojanti gerą susižaidimą.

RKL.lt informacija